Adana’nın kavurucu sıcaklarıyla birlikte termometreler bugün kent merkezinde 43 dereceyi gösterdi.
Sıcaktan bunalan Adanalılar, kentteki parklara akın ederek ağaç gölgelerinde serinlemenin keyfini çıkarıyor. Bazıları çeşmelerde yüzünü yıkarken, bazıları ise gölge alanlarda dinlenmeyi tercih ediyor.
Aşırı sıcaktan etkilenen güvercinler, parklardaki süs havuzlarında serinlemenin yolunu buldu.
Adana’nın sıcaklarına alışamayanlar, ağaç gölgelerine sığınarak biraz olsun rahatlamaya çalışıyor. Esila Köroğlu, “Sıcak adeta yakıyor, dışarı çıkamıyorum. Parka koştum hemen” derken, Kemal Turgut ise “Yazın Adana’da durulmuyor, sıcak bizim kaderimiz” diye konuştu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.